Омріяна триденна війна з Україною переросла у стратегічну поразку росії. Для того, щоб хоч якось зафіксувати статус-кво та спробувати зупинити наступ ЗСУ росія анексувала 4 області України, які навіть повністю не контролює.

Кульмінація безглуздя, безвихіддя, необхідності хоч якихось перемог для пропаганди та віри у нумерологію підштовхнула путіна до ще більшої ескалації та невороття.

Розглядати цей сюр з анексією з точки зору міжнародного права не має сенсу, це злочин і так звані «нові кордони рф» ніхто не визнає, пропоную розглянути інші моменти:

Мета рф – окупувати Україну вже остаточно стала зрозуміла у Європі. Тепер навіть пан Шольц чи Макрон не зможуть просувати тему компромісу та переговорів з путіним. Справжнє обличчя нашого історичного ворога відкрилося усьому світу.

Перш за все цією анексією кремль намагається намлювати чергову «червону лінію», яка має залякати українців та наших союзників. Москва вже неодноразово погрожувала світу ядерною зброєю, що буде «захищати» анексовані території всіма доступними силами й засобами. Та це не новина, про ядерні удари ми вже чуємо 7 місяців поспіль, щонайменше раз на тиждень. Навіть у своїй 40-ка хвилинній промові стосовно анексії, путін погрожував  ядерною зброєю світові 4 рази.

Однак Кремль не має надійних інструментів, щоб змусити опонентів дотримуватися недоторканності цієї «червоної лінії» та тим самим загнав себе ще у більш скрутне становище. Зрозуміло, що фронт, який зараз утримують росіяни ледве стоїть у багатьох місцях, і  такі дії та погрози перш за все розраховані тримати інфополе до очікуваного хоч якогось ефекту від мобілізації та підґрунтя до інформаційних операцій, які ми побачимо невдовзі.

Варто розуміти, що обстріли територій рф, Білгородської народної республіки та «головоп’ятство» з палінням на аеродромі у Криму – вже траплялися. Улюбленого ядерного попелу, обіцяного пропагандистами – не трапилося. Крім того, міф про всемогутність ядерної зброї перебільшений, нам погрожують тактичним, а не стратегічним ударом.

Мета залякування «ядеркою» після анексії — це підвищити ставки у протистоянні з Заходом настільки високо, щоб західні столиці були «змушені» переглянути свою стратегію щодо Росії в сторону пом’якшення та тиску на Україну стосовно переговорів.

Однак, вже зрозуміла реакція Києва і західних країн. Світ готовий боротися за правду й далі: санкції посилять, союзники обіцяють збільшити постачання зброї для ЗСУ, тільки США вже узгодили військову допомогу на 12 млрд доларів.  Сполучені Штати та ядерні держави НАТО заявили, що у разі застосування ядерної зброї - нанесуть удар у відповідь. Різняться тільки дані, яким він буде і де саме. Українська армія продовжує наступ на нові так звані «суб'єкти рф», а Президент Зеленський підписав заявку на прискорений вступ України до НАТО та заявив, що з наявним президентом рф перемовин бути не може.

Тож ставки у цій війні будуть підвищуватися й надалі.

Чого варто очікувати найближчим часом:

  • Варто розуміти, що чим гірше у росіян ситуація на фронті, тим частіше лунатимуть погрози про ядерний удар з усіх рупорів кремля. На заході росіяни достануть всі свої «політичні консерви» і ресурси, щоб наганяти істерію у ЗМІ. Заяви прокремлівських політиків у Європі стануть ще гучніше, «протесних» мітингів та проплачених статей у ЗМІ західних країн, що варто домовлятися з агресором стане ще більше. Варто бути морально до цього готовим.
  • Україна, очевидно, продовжить звільнення окупованих територій. Щоразу після поразок росіян на фронті варто очікувати обстрілів критичної та цивільної інфраструктури та інформаційного терору – щоб налякати та дезорієнтуватии населення. Терористична тактика та ІПСО – це улюблені інструменти Кремля. Вірогідно й побачимо активізацію агентів росії в Україні з їх методичками, які намагатимуться розколоти українське суспільство.
  • У своїх наративах кремль вже переключає свою пропаганду на те, що він вже воює з НАТО, а не Україною. Та для цього росії потрібні усі наявні ресурси. Казки про те, що вони «в серьез еще не начинали» будуть посилюватися для внутрішньої та зовнішньої пропаганди, та варто розуміти, що вони вже кинули в Україну все краще, що в них було й безрезультатно.
  • Окремо варто відзначити, що кремль зробить все можливе, щоб втягнути Білорусь та її військо у війну. Їм життєво необхідно тримати частину ЗСУ на кордонах. Тож інформаційний шум з цього приводу буде тільки збільшуватися.
  • І ще, цікавий момент, саме 30 вересня Судетська область була передана німецьким нацистам, та вже рашисти почали другу Чеченську війну, операцію у Сирії та підписали «приєднання до рф захоплених українських територій». Визнання псевдореспублік росією було 22.02.22 та початок повномасштабного вторгнення одразу після 23 лютого, говорить про те, що кремлівській диктатор дуже любить нумерологію та діяти на свої свята. Це варто розуміти.

Вже зрозуміло, що за допомогою ескалації кремль хоче налякати Україну та Захід. Поки що це безрезультатно та має зворотній ефект — значить, ставки підвищуватимуться і надалі.

Як допомогти Україні:

Не поширювати на українську аудиторію наслідки інформаційного терору та російських ІПСО. Пам’ятати причинно-наслідковий зв'язок – всіх тих, хто роками стелив дорогу росії в Україну та домовлявся з нею. Довіряти офіційним джерелам, працювати та донатити на армію.

Вірте в ЗСУ і підтримку наших партнерів. Пам’ятайте, що  Донецьк, Луганськ, Херсон, Запоріжжя – це Україна та українці. Якою б пропагандою та паперами росія не переконувала вас у зворотному.

Україна була, є і буде 603 700 км²!

Александр Казмиришин

Print Friendly, PDF & Email