Колишні учасники акції Україна без Кучми звинувачують чинного генерального прокурора Юрія Луценка у причетності до винесення звинувачувального вердикту у “справі 9 березня”. Таким чином за ґратами опинилось 19 чоловік. Про це заявив адвокат Андрій Мамалига, який брав участь у процесі в якості захисника учасників протесту:

«В основу вироку в “справі 9 березня” лягли обвинувальні свідчення саме Юрія Луценка. За 16 років, перебуваючи на посаді міністра МВС, а пізніше й Генпрокурора, він нічого не зробив, аби виправити власну помилку.Завдяки його розумінню “закону та справедливості” СБУ та ГПУ запроторили за ґрати невинних людей».

У свою чергу, Європейський суд з прав людини, який розглядав скаргу щодо цієї справи у 2015 році, в своєму висновку стверджує, що під час процесу український суд не дотримався 6 статті конвенції, тобто права підозрюваних на справедливий суд.

«У 2005 році я подавав у заяву про перегляд обвинувальних вироків. Після перемоги Помаранчевої Революції, ГПУ в особі тодішнього Генерального прокурора погодилася з моїм зверненням, але Верховний суд так і не скасував ті ганебні вироки» — обурюється адвокат. Також він вважає доцільним, аби парламент реабілітував учасників протесту, щоправда, п’ятьох – посмертно.

«Луценко ж у цій справі давав саме обвинувальні свідчення. Чи були вони правдивими? Особисто я вважаю – ні. Звичайно, якщо чинний Генпрокурор тоді брехав, то його треба притягнути до відповідальності» — робить висновки Андрій Мамалига.

Нагадаємо, 9 березня 2001 року під час протестної акції «Україна без Кучми» виникли сутички біля Адміністрації Президента на вулиці Банкова. Під час сутичок було затримано сотні учасників, двадцятеро із яких було заарештовано. Всі вони, за виключенням лідера УНА-УНСО Андрія Шкіля були засуджені на строк від 2 до 5 років позбавлення волі. Самому Шкілеві вдалося вийти на свободу через його обрання народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко».

Print Friendly, PDF & Email