За даними Міністерства соціальної політики за кордоном працюють від 7 до 9 мільйонів українців. Про це на прес-конференції за підсумками роботи відомства у 2018 році, сказав міністр Андрій Рева, повідомляє РБК-Україна.

Міністр також додав, що з них 3,2 мільйона працюють за кордоном на постійній основі.

«З приводу трудової міграції. За межами України працює понад 3 мільйони наших громадян. Найбільше українців сьогодні працюють в Польщі. Ми весь час намагалися активізувати наше співробітництво для захисту трудових прав наших громадян», — сказав глава відомства.

Він також зазначив, що з мільйонів українців, що працюють у Польщі, ітільки мільйон оформлений на робочому місці легально. Але всі інші працюють нелегально, не платять податки ні там, ні тут. «Нашою стратегічною метою є повернення наших громадян на батьківщину», — додав Рева.

За даними польлського видання Rzecz Pospolita, зараз в Польщі офіційно працевлаштовано 569 тисяч іноземців, переважна більшість з яких, 426 тисяч, українці. Крім того, за оцінками, ще близько мільйона українців працює нелегально. При цьому в Польщі існує занепокоєння, що в разі відкриття Німеччиною свого ринку для іноземцівз 1 січня 2019 року, більшість українців, які працюють сьогодні в Польщі, може переїхати далі на захід, де зарплати в три рази вище польських.

Print Friendly, PDF & Email