Більшість жителів Євросоюзу, а саме 60 відсотків, виступають за подальше постачання озброєння в Україну. Про це свідчать дані опитування Eupinions, що були оприлюднені Фондом Бертельсмана у середу, 5 жовтня, спільно з бельгійським фондом King Baudouin.

У Німеччині продовження надання Україні зброї підтримує 61 відсоток населення. Італія, як показали результати, є єдиною країною ЄС, жителі якої здебільшого не підтримують цю ініціативу - за постачання зброї Києву висловилися 42 відсотка італійців.

Поляки, навпаки, є особливо активними прихильниками цієї ідеї - її підтримують 84 відсотка респондентів у Польщі.

Результати опитування також показали, що 72 відсотка жителів ЄС хотіли б, щоб Євросоюз позбувся залежності від російських енергоресурсів. Задля досягнення цієї мети вони були б готові миритись з особистими труднощами, заявили учасники дослідження.

Найактивніше на підтримку цього висловилися поляки (80 відсотків) та італійці (76 відсотків). У той же час у Німеччині, залежність якої від російського газу залишається високою, частка тих, хто б схвалив вихід із цієї залежності навіть з урахуванням особистого дискомфорту, виявилася найнижчою серед усіх країн ЄС: 69 відсотків.

Ставлення до українських біженців

Щодо ставлення жителів ЄС до українців, які рятуються від війни і змушені шукати притулку у країнах Європи, 81 відсоток опитаних сказали, що підтримують політику прийому українських біженців.

Дані для опитування Eupinios, яке Фонд Бертельсмана проводить кожні три місяці, було зібрано в червні 2022 року. У репрезентативному дослідженні взяли участь 12 тисяч осіб, які проживають на території всього Євросоюзу.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email