Україна перехоплює стратегічну ініціативу у війні. РФ змушена перерозподіляти сили та змінювати пріоритети у відповідь на українські контрнаступальні операції. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що російські сили дедалі частіше перекидають особовий склад та техніку до Херсонської області та західної частини Запорізької області за рахунок своїх сил на напрямках Слов’янська та Сіверська, від захоплення яких вони, очевидно, відмовилися.

Крім того, РФ передислокує військову техніку, зокрема, артилерію та авіацію до Криму з інших регіонів України. Російські сили раніше відвели або призупинили наступальні операції на Харків та на південному напрямку, щоб зробити пріоритетним захоплення Луганської області, але вони зробили це за власною ініціативою через зміну пріоритетів своїх командирів.

Як вважають військові аналітики, російські сили в цьому випадку, схоже, реагують на загрозу українського контрнаступу в Херсонській області, а не свідомо обирають цілі, на яких зосередити свої зусилля. Навіть після того, як українські війська відбили спробу РФ захопити Київ на початку війни, росіяни змогли вільно зосередити свої операції на сході.

«Підготовка України до контрнаступу на Херсон та початкові операції в рамках цього контрнаступу у поєднанні з різким ослабленням російських сил загалом, схоже, вперше дозволяють Україні почати активно формувати хід війни», — заявили в ISW.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email