Президент України Петро Порошенко заявляє про необхідність більш активної участі Організації об’єднаних націй у вирішенні актуальних питань України.

Як повідомляє Інтерфакс, про це він заявив на спільному брифінгу з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем у Києві в неділю.

«Хотів би висловити впевненість, що наша зустріч стане відправною точкою для того, щоб знайти більш активну модель участі ООН у вирішенні тих складних викликів, які сьогодні стали перед Україною», — сказав він.

Крім того, на думку Порошенка, сьогодні світ потребує сильної та дієвої Організації Об’єднаних Націй, тому вона потребує реформування відповідно до актуальних загроз.

«Ми дійшли згоди з генеральним секретарем у тому, що сьогодні Україна, та й весь світ, як ніколи раніше потребує сильної і рішучої, дієвої ООН, тому ми зацікавлені в тому, щоб авторитет генерального секретаря й Організації Об’єднаних Націй зростав», — додав глава держави.

При цьому Порошенко зазначив, що нездатність ООН адекватно реагувати на нові виклики і загрози останніх років викликала критику з багатьох сторін. «Перед секретаріатом ООН і державами-членами виникла непроста задача — відновлення авторитету, відновлення дієвості, довіри і поваги до організації. Прийшов час, на мою думку, для рішучих та іноді болючих перетворень», — сказав він.

Президент також наголосив, що Україна підтримує ідею реформування ООН із акцентом на механізмах запобігання конфліктам.

Порошенко додав, що Україна бере активну участь у міжнародних миротворчих місіях і виконує свої зобов’язання перед ООН, дотримується статуту організації.

У свою чергу генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що в ООН готові підтримувати зусилля переговорної групи «нормандського формату» (Франція, Німеччина, Росія, Україна), а також роботу Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

«Дуже важливо забезпечити повну повагу режиму припинення вогню, зокрема за тими домовленостями, які існують. ООН відстежує і ми готові підтримати всі зусилля і Нормандської четвірки, і Тристоронньої контактної групи, ОБСЄ і робити все необхідне для того, щоб сприяти розв’язанню кризи, що триває довгий час», — сказав Гутерріш після зустрічі з президентом України Порошенком.

Він також зазначив, що для ООН питання врегулювання конфлікту на Донбасі стоїть на порядку денному. «Ми не забуваємо про це. Ми хочемо покращувати і вдосконалювати нашу підтримку, як у гуманітарній роботі: підтримувати український уряд у цьому напрямку і забезпечити ті дії, які допоможуть подолати ті виклики, з якими стикаються люди, що опинилися в складних життєвих обставинах», — додав генсек.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email