За пів року 2024 року представники тургалузі України сплатили до бюджету 1,25 млрд грн., що майже на чверть більше ніж у 2021 році, коли у казну було сплачено 1,88 млрд грн податків. Про це у четвер, 1 серпня, повідомила пресслужба Державного агентства з розвитку туризму.
Згідно з повідомленням, торік за перше півріччя надійшло 897 млн грн.
Як вказують в агентстві, за шість місяців 2024 року загальна кількість платників податків, які займаються туристичною діяльністю, у порівнянні з тим же періодом у 2023 році, зросла на 13%. Кількість юридичних осіб збільшилася на 4%, а фізичних – на 17%.
Найбільша частка надходжень до держбюджету – 65% – сплачена готелями (809 млн грн). У 2023 році було сплачено 570 млн грн), а за той же період у 2021 році – 665 млн грн. Також у трійці лідерів – туристичні компанії та агенції.
За словами голови Державного агентства розвитку туризму, Мар’яни Олеськів одним з чинників збільшення суми податкових надходжень, окрім інфляційних процесів, є збільшення туристичних потоків всередині країни.
“Дані однієї з платформ бронювання показують, що бронювання загалом по країні цьогоріч перевищили показники 2019 року. І це є свідченням того, що внутрішній туризм в Україні розвивається”, – сказала вона.
В Івано-Франківській області закрили для відвідування понад 20 туристичних маршрутів. Також через обмеження, пов’язані з посиленням прикордонного режиму, заборонено в’їзд у п’ятикілометрову прикордонну зону.
На Канарських островах місцеві жителі виступають проти масового туризму. Вони вийшли на мітинги аби закликати владу тимчасово обмежити приплив подорожувальників.