Падіння російської економіки поки що менш стрімке, ніж передбачалося, але має прискоритися, вважають аналітики.
Три місяці війни проти України відкинули російську економіку на чотири роки назад. Таку оцінку 12 аналітиків публікує видання Bloomberg у п’ятницю, 12 серпня.

Зазначається, що у першому кварталі 2022 року економіка РФ зростала, але вже у другому кварталі різко впала — ВВП скоротився вперше за рік, впавши на 4,7% за рік.

«Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись до рівня 2018 року у другому кварталі. Ми очікуємо, що скорочення сповільниться в четвертому кварталі через послаблення монетарної політики, що підтримує попит. Проте економіка втратить ще 2% у 2023 році, оскільки європейська енергетична заборона приведе до зниження експорту», — вважає російський економіст Олександр Ісаков.

Порушення ланцюгів торгівлі через санкції паралізувало такі галузі, як автомобілебудування, а споживчі витрати припинилися.

Bloomberg зазначає, що падіння економіки РФ поки що менш стрімке, ніж передбачалося. Центробанк РФ прогнозує, що падіння погіршиться у наступних кварталах і не очікує відновлення до другої половини наступного року.

Також по економіці РФ вдарить скорочення постачання нафти.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email