Журналісти побували у бункері, в якому у перші дні війни перебував президент України Володимир Зеленський. Про темне, позбавлене вікон і вкрай засекречене місце у неділю, 19 лютого, розповідають журналісти видання The Sunday Times.

За їхніми словами, доступ до таємного укриття мала лише невелика група наближених до українського лідера.

"Український президент разом з оточенням пробув в укритті без світла та мобільного зв'язку практично до початку травня 2022 року, хоча спочатку йшлося про кілька днів", - зазначають журналісти у статті.

Тоді президент рідко виходив на поверхню, щоб запевнити українців, що лишається в країні. Його команда, яка опинилася в ізоляції, отримувала інформацію про події завдяки своїм гаджетам.

Ті, хто отримав запрошення проживати у підземному бункері, мали підписати угоду про нерозголошення.

Ця угода містила заборону розкриття будь-яких деталей. В тому числі розташування об'єкта, його дизайн і зручність. Навіть про харчування не можна було говорити.

Згідно з протоколом безпеки, паролі для входу до бункеру змінювалися щодня.

Цей секретний бункер існує в Україні ще з часів СРСР та створений для забезпечення виживання під час тотальної ядерної війни. Завдяки своїй конструкції він може витримати прямий удар ядерної зброї та має власні системи життєзабезпечення, вентиляції та водопостачання.

За останній місяць, як повідомляє The Sunday Times, Зеленський відвідував бункер всього один раз.

Print Friendly, PDF & Email