Передбачити склад рейтингу цього року було непросто у зв'язку з постійним оновленням політичних і фінансових еліт

У жовтні журнал Фокус традиційно представляє рейтинг "100 найвпливовіших жінок України", який складається щороку з моменту заснування видання в 2006 році. Редакція склала список тих жінок, які мають найбільший вплив на політичні, економічні, суспільні та культурні процеси в країні.

Передбачити склад рейтингу цього року було непросто у зв'язку з постійним оновленням політичних і фінансових еліт. Так, в 2020 році рейтинг оновився на 55%. Серед нових осіб – топ-менеджери великих компаній, жінки в політиці і владі, представниці шоу-бізнесу.

 

Цього року у рейтингу з'явився новий лідер – перша в історії України жінка Генеральний прокурор Ірина Венедиктова. На другій позиції – дружина президента України Олена Зеленська.

В цілому перша десятка виглядає так:

1. Ірина Венедиктова, Генеральний прокурор України

2. Олена Зеленська, дружина президента України

3. Юлія Тимошенко, лідер партії "Батьківщина"

4. Юлія Ковалів, Заступник керівника Офісу президента

5. Юлія Мендель, прес-секретар президента

6. Галина Герега, співвласниця компанії "Епіцентр К", найбагатша жінка України

7. Катерина Рожкова, перший заступник глави НБУ

8. Марина Порошенко, лідер списку партії "Європейська солідарність" на виборах в Київраду

9. Олена Танасевич, голова Вищого антикорупційного суду

10. Ольга Кобевко, лікар-інфекціоніст

Рейтинг цього року наочно демонструє, що жінки в Україні давно перестали бути "слабкою статтю" та вагомо представлені у виконавчій, законодавчій і судовій гілках влади. У сотню впливових увійшли, зокрема, міністр соціальної політики Марина Лазебна, голова Верховного Суду Валентина Данішевська, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова, народні депутати Євгенія КравчукОльга Василевська-СмаглюкЮлія ГришинаНіна ЮжанінаІрина ГеращенкоІванна Климпуш-Цинцадзе, глава української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько, лідер партії "Голос" Кіра Рудик, кандидат в мери Києва Ірина Верещук.

Представлені в рейтингу і бізнес леді: голова наглядової ради "Фармак" Філя Жебровська, співвласниця Bayadera Group Наталія Бондарева, голова правління Альфа-Банку (Україна) Вікторія Михайле, гендиректор Vodafone Ukraine Ольга Устинова, директор трубного дивізіону компанії "Інтерпайп" Віра Смаль та інші .

Від сфери культури і шоу-бізнесу в рейтинг увійшли прима-балерина Національного академічного театру опери та балету України ім Т.Шевченка Катерина Кухар, актриса і продюсер Ірма Вітковська-Ванцев, співачка і телеведуча Тіна Кароль, реп-виконавиця Alyona Alyona, співачка і блогер Оля Полякова, співачка і композитор Юлія Саніна.

Традиційно сильний пул представниць мас-медіа: в сотню впливових увійшли телеведуча телеканалу ICTV Оксана Соколова, телеведуча каналу "1+1" – Алла Мазур, журналістка Соня Кошкіна та інші.

У нинішньому рейтингу значно менше представниць спорту. Причиною цього став карантин. Новачок рейтингу – Катерина Монзуль, яка в 2020 році визнана кращим футбольним арбітром країни.

"Головним критерієм нашого відбору в цьому році стала можливість учасниць впливати на прийняття важливих рішень в цілому для держави або в своїй сфері діяльності, а також вплив на громадську думку. На щастя, можу відзначити, що таких жінок в рейтингу стає все більше, – каже головний редактор Фокуса Олексій Газубей. – Крім політиків і державних службовців відзначив би №10 – лікаря-інфекціоніста Ольгу Кобевко з Чернівців, яка не просто сама допомагає хворим коронавірусів, а й бореться за те, щоб вся державна система працювала в цьому напрямку, не приховуючи масштаби того, що відбувається. Так само важлива позиція Любові Плаксюк з Житомирщини, яка в цьому року очолила взвод управління артилерійського дивізіону "гіацинтів С" в українській армії. Хотілося б, щоб таких героїнь у нас було в майбутньому, як можна більше, і вони могли впливати на наше суспільство набагато значніше, ніж чиновники ".

Усереднений портрет учасниць рейтингу такий: вік – 43 роки, рівень освіти – 1,5 вищих, число дітей – 1,2. 90 з 100 найвпливовіших жінок живуть в Києві. Сфера діяльності 38 з 100 – держслужба або політика. Найбільш поширеним хобі серед учасниць є спорт.

Print Friendly, PDF & Email