Росія продовжує гальмувати роботу зернового коридору. Це призвело до постійної черги у 90+ суден, мільйонних збитків для вантажовласників, недоекспорту щонайменше 5-6 млн тонн.
У рамках зернової угоди з 1 серпня Україна відправила з портів Великої Одеси 605 суден, які перевезли 15,9 млн тонн продовольства до країн Азії, Європи та Африки. Про це повідомляє Мінінфраструктури у середу, 28 грудня.

Вказано, що лише за два останні дні порти залишили 11 кораблів із 422 тис. тонн агропродукції. Серед них - балкер Alanda Star із 30,8 тис. тонн пшениці для Єгипту, а також танкер Eurochampion із 45 тис. тонн олії для Індії.

Зазначається, що Росія продовжує гальмувати роботу зернового коридору. Це призвело до постійної черги в 90+ суден, мільйонних збитків для вантажовласників, недоекспорту щонайменше 5-6 млн тонн протягом року.

Наразі у протоці Босфор своєї черги на інспекцію чекають 96 суден, з них 71 - на вхід до портів, 25 уже завантажено агропродукцією. Щодня проходять шість із 10 запланованих інспекцій.

"Нещодавно порт Одеса відправив балкер Brave M з 28 тис. тонн зерна для африканської Лівії. До цього балкер місяць чекав на інспекцію в коридорі, щоб зайти в порт під завантаження", - повідомили у відомстві, при цьому зазначивши, що для безперервного руху зерновим коридору має проходити щонайменше 12 інспекцій на добу.

Print Friendly, PDF & Email