Спочатку західні країни взагалі не планували давати Україні ці гроші. Уряди країн-партнерів ухвалювали ці рішення "з коліс".

Цього року Україна отримувала нерівномірно фінансову допомогу від західних союзників, бо ніхто з них не планував війни. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю для РБК-Україна, оприлюдненому в середу, 28 грудня.

Він нагадав, що цього року Україна вже отримала 31 млрд. доларів у вигляді кредитів і грантів для підтримки бюджету. Щомісячний дефіцит коштів був на рівні 4-5 млрд. доларів.

"Те, що нам дали 31 млрд доларів у 2022 році – це не манна небесна, яка чомусь впала на Україну, а ми тут щасливі втішаємось", – розповів Марченко.

Причиною того, що кошти надходили нерівномірно, було те, що західні країни спочатку не планували надавати Україні ці кредити та гранти. Уряди країн-партнерів ухвалювали ці рішення "з коліс".

"Вони змінювали власні бюджети та знаходили рішення всередині бюджетних періодів – це дорого коштує", – пояснив Марченко.

Він додав, що у бюджетах цих країн коштів на військову кампанію не було, бо вони не планували війни.

"Це було б дивно, якби хтось заклав кошти вперед, навіть прогнозуючи військову кампанію. Тому що старт військової кампанії – це чиєсь конкретне одноосібне політичне рішення", – наголосив глава Мінфіну.

Print Friendly, PDF & Email