Хвилю землетрусу, який стався 6 лютого по Туреччині, відчули і в Україні. Зокрема незначні поштовхи торкнулися Хмельницької та Південноукраїнської АЕС, що зафіксували системи сейсмічного моніторингу. Про це повідомляє Енергоатом.

Обладнанням, яке фіксує поштовхи земної кори, оснащені всі АЕС України. Головний центр спеціального контролю (ГЦСК) відстежує в режимі реального часу відхилення від норми сейсмічної стійкості в районі розташування атомних станцій.

Українські АЕС здатні витримати землетруси потужністю до семи балів за шкалою Ріхтера, повідомив президент компанії Петро Котін.

"Всі українські АЕС проектувалися з урахуванням сейсмічної активності регіону. При виборі майданчиків для будівництва обирали ті ділянки, де найбільш безпечно. Вітчизняні атомні станції здатні витримати землетруси потужністю до семи балів", – розповів він.

За його словами, на українських АЕС працює аварійний захист енергоблоків: при шести балах блоки терміново зупиняються і переводяться у безпечний стан.

"Роботи з дослідження сейсмічної небезпеки НАЕК Енергоатом були виконані з урахуванням міжнародних рекомендацій МАГАТЕ та узгоджені Держатомрегулюванням України. Кожні 10 років проводиться переоцінка безпеки всіх реакторів на сейсмічну стійкість, і за необхідності вживаються додаткові заходи щодо захисту енергоблока", – зазначається в повідомленні компанії.

Print Friendly, PDF & Email