Президент України Володимир Зеленський заявив, що буде балотуватись на президентських виборах, якщо вони відбудуться 2024 року під час війни. Про це він сказав в інтерв'ю португальському громадському телебаченню RTP.

"В 2024 році, якщо буде тривати війна, і якщо вибори будуть відбуватись, я ніколи в своєму житті не кину свою державу. Тому що я є гарантом Конституції, і я її захищаю у будь-якому випадку", - зазначив президент.

Він уточнив деякі умови для проведення виборів.

"Якщо це вибори, то вони повинні бути на нашій території, щоб військові мали можливість проголосувати, на першій лінії, тому нам потрібні спостерігачі з усього світу. Хочу, щоб все було по закону, прозоро і демократично, як це відбулось на виборах, коли я став президентом. Коли всі сказали - чисті вибори - я не хочу це втратити", - заявив Зеленський.

Він додав, що Україна також не має права втратити людей, які поїхали як біженці за кордон.

"У них має бути інфраструктура, щоб віддати свій голос за кандидатів. Росія також піднімає цю тему щодо виборів. Ми повинні зробити, щоб не було ризиків бомбардування, вони звісно будуть, але маємо зробити, щоб люди на дільницях були захищені", - зауважив президент.

Зеленський наголосив, що проведення таких виборів мають оплатити західні партнери.

Як пише ВВС, попри те, що законодавство та Конституція України забороняє проводити вибори в умовах воєнного стану, західні союзники України неодноразово натякали, що хотіли б проведення виборів попри війну.

Так, 23 серпня у Києві сенатор США від Республіканської партії США Ліндсі Грем заявив, що вибори в Україні наступного року мають відбутися, навіть в умовах війни. Він вважає, що "вільні та чесні вибори, навіть під час нападу" на Україну, можуть продемонструвати, чи країна змінилась в питанні корупції.

Тоді Зеленський назвав головні умови проведення таких виборів. За його словами, насамперед - це зміни до законодавства, адже закон чітко забороняє вибори під час війни, і додаткове фінансування.

Він зауважив, що розділяти відповідальність за вибори під час війни мають і країни Заходу, які на такому волевиявленні наполягають.

Print Friendly, PDF & Email