Пріоритетною військовою потребою України у війні проти Росії є артилерія та снаряди у великій кількості. Про це сказав президент Володимир Зеленський на прес-конференції з президентом Латвії Егілсом Левітсом у Львові у п'ятницю, 3 березня.

"Артилерія – це номер один із того, що нам потрібно. Як системи, так і амуніція, а також снаряди у великій кількості, щоб зупинити Росію. Не стріляти по їхній території, а щоб їх викинути з нашої", – заявив Зеленський.

А відповідаючи на запитання журналістів про те, що необхідно Україні зробити, щоб прискорити постачання зброї для ЗСУ, він зазначив: "Публічно говорити про те, чого нам не вистачає".

За словами Зеленського, держави, які допомагають Україні, можуть також абсолютно публічно підтримувати постачання тієї чи іншої зброї.

"Також і про літаки. Дефіцит з літаками – розпочати тренування. Ми проговорили це і маємо підтвердження з боку Великої Британії, Польщі. Сьогодні говорили, де наші партнери з Латвії, а також Литви та Естонії можуть нам допомогти у тренувальних місіях. Нам потрібні літаки. Просто не говорити і щось там обіцяти, а просто навчати наших хлопців і передавати літаки", - сказав він.

Стосовно ситуації з постачанням танків, Зеленський висловив упевненість у тому, що Україна незабаром отримає свою танкову армію. Прискорити цей процес зможе постійне покриття дефіциту техніки з боку партнерів.

"Як би там не було, ми отримаємо танкову армію. Абсолютно впевнений у цьому. Ми вже бачимо, як наші Збройні сили, наші хлопці навчаються. Незабаром усе буде. Але є відповідний дефіцит. Закривати (за допомогою партнерів, – ред.) просто всі ці дірки – постійний дефіцит – ось що може нам допомогти. І вірити у перемогу, як віримо ми. І тоді ми переможемо”, – резюмував Зеленський.

Print Friendly, PDF & Email