Президент Володимир Зеленський, згадуючи перші дні війни, розповів, що йому дуже допомагала iPhone-дипломатія та дружні стосунки з лідерами низки країн. Про це він сказав в інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF.
“У мене, дійсно, були близькі стосунки з (екс-прем’єром Британії Борисом) Джонсоном. Близькі з (президентом Польщі Анджеєм) Дудою, президентами Латвії та Литви. Це ті люди, яким я міг зателефонувати. (Президент Франції) Емманюель Макрон мені завжди каже: ти мені дзвони на WhatsUp. І ми, справді, дуже багато з цими лідерами говорили не за протоколом, а швидко. Це було швидке реагування… Так вийшло раптом, що у нас з’явилися стосунки і з (екс-прем’єр-міністром Італії Маріо) Драгі”, – розповів Зеленський.
За його словами, це виявлялося, зокрема за рахунок того, що під час війни глава держави займається не лише стратегічними питаннями, а й мікроменеджментом.
“Війна, особливо війна з росіянами, зі складною великою країною, диктує швидкі рішення. Прямо зараз. І тут історія не тільки про стратегію. Половина твоєї голови займається стратегією, а половина повинна тактично наносити кроки у відповідь. І ось у цій тактиці важливо, хто з тобою. Тому що: швидкі поставки, потрібно політично зібратися, обговорити – ось це все передбачає не звичайну дипломатію, а ту, яку я назвав би iPhone-дипломатією”, – сказав він.
“І я відкритий абсолютно. Я просив: давайте розмовляти швидше. Не замовляти телефонну розмову, а швидше говорити один з одним”, – додав президент.
Зеленський також зазначив, що має дуже добрі дипломатичні відносини з президентом США, Словаччини, федеральним канцлером Німеччини та іншими лідерами.
“Ці відносини такі ж міцні, як і з країнами, про які я вже сказав. Я просто говорю, що ще з’явилася і ось ця iPhone-дипломатія. Вона мені допомагала дуже сильно в перші дні війни. Я з Дудою говорив і вночі, і коли мені це потрібно було. А президент Байден, до речі, перший, хто зателефонував після атаки. Це було, на мою думку, о 6:20 ранку. Здається, його дзвінок був перший”, – сказав президент.
Відповідаючи на уточнююче питання, хто ще з лідерів країн Заходу спілкувався з ним після завдання Росією ракетних ударів по центру Києва 10 жовтня, Зеленський відповів, що це були глави США, Німеччини, Польщі, Франції, Канади та ін.
“Я не пам’ятаю зараз, у якій черговості, тому що після цього удару у мене було 10 або 11 дзвінків із лідерами. Усі відгукуються швидко, і це теж важливий фактор”, – зазначив Зеленський.
Крім того, наголосив глава держави, за час повномасштабного російського вторгнення в Україну змінилися і відносини з німецьким канцлером Олафом Шольцем – щодо більшої підтримки України.
“У мене питали про канцлера – як змінилося все? Змінилося. Реакція дуже швидка Олафа сьогодні. І мені було важливо, щоб G7 зібралася. І у Німеччини там лідируюча позиція була. Він все це організував. Там усі країни нас підтримали. Звичайно ж, якби ставлення канцлера було інше, ця зустріч могла б відбутися через 10 днів. Це ж позачергове засідання було, і він не був би ні в чому винен. Але його дії охарактеризували його ставлення до нас”, – сказав президент.
Він зазначив, що задоволений сьогоднішніми відносинами із Шольцем і сподівається їх не втратити.
—————————————————————————————————————————————————————————-
Друзі! Важлива Ваша підтримка!
Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.
Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!
Слава Україні!
- Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
- PayPal: [email protected]
- IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
- Webmoney: Z017725753655
—————————————————————————————————————————————————————————-