Сьогодні в місті Ізмір завершилася восьма пленарна сесія Парламентської асамблеї тюркомовних країн (ТюркПА), передає агентство Anadolu. В заході приймали участь глави парламентів Туреччини, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану та Киргизстану. 

Як зазначив спікер парламенту Азербайджану Огтай Асадов співробітництво між тюркомовними країнами продовжує розвиватися. Він також відсзначив важливість участі Узбекистану у цьогорічному засіданні з точки зору єдності країн ТюркПА. Асадов також виразив вдячність Реджепу Ердогану за організацію та проведення сесії. 

Голова парламенту Казахстану Нурлан Нігматулін повідомив про готовність своєї країни до проведення сесій ТюркПА. «Казахстан продовжить робити все можливе для розвитку братніх відносин між тюркськими країнами», – сказав Нігматулін.

Спікер парламенту Киргизстану Дастанбек Джумабеков повідомив, що в ході сесії були обговорені важливі питання, однак які не зазначив. Спікер також відзначив важливу роль Туреччини у розвитку співпраці між тюркськими країнами. Джумабеков заявив, що єдине бажання, яке має його країна, «щоб у світі не було війни». Крім того він додав, що союз між тюркоязичними країнами має важливе значення з точки зору майбутнього. «Якщо нас буде багато, ми станемо лідерами кращих міжнародних організацій», — вважає Джумабеков.

Print Friendly, PDF & Email