Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд вважає що люди, які сьогодні займають керівні посади в державі, з великою долею вірогідності можуть бути причетні до розстрілів, що сталися під час Майдану. Таку думку вона висловила в ефірі ток-шоу «Hard Talk» на телеканалі «112 Україна». Між тим, заступник голови визнала, що жодними доказами на цей привід вона не володіє, та робить висновки виключно на рівні елементарної логіки та здорового глузду.

«Як це не прикро усвідомлювати й говорити, але, мабуть, все, що відбувалося на Майдані не могло би відбутися, якщо б спільниками не були люди, які сьогодні при владі також. Якщо би сьогодні ті люди, які причетні до прийняття рішень і в прокуратурі, і в парламенті, якщо б вони однозначно не були причетні до тих подій, їм би нічого не заважало зробити ці розслідування. Я пригадую, коли ми прийшли до парламенту, одна з перших наших ініціатив – це була ініціатива Олени Сотник – постанова про створення тимчасової слідчої комісії для того, щоб подивитися, що роблять органи правопорядку, розслідуючи злочини на Майдані. Ця постанова не мала ніякого руху, вона по сьогоднішній день лежить мертвим вантажем і депутати від інших фракцій сказали нам: «Там все не так просто, давайте не будемо наполягати на цьому», — розповіла віце-спікер парламенту.

Отже, на думку пані Сироїд, бездіяльність у розслідуванні подій Євромайдані свідчить про причетність до них окремих керівників. «На жаль, їхня бездіяльність є цьому доказом. Я не маю доказів, щоб це довести, тому що, знову ж таки – де докази? – Докази в тій самій ГПУ. Але їхня бездіяльність є найкращим доказом їхньої причетності до цих процесів», — додала Оксана Сироїд.

Нагадаємо, найкривавішим за час Майдану було протистояння на вул. Інститутській, де невідомі відкрили вогонь по протестуючих та правоохоронцях з вогнепальної зброї. Під час конфлікту загинули 105 людей, яких тепер називають Небесною сотнею, попри те що лише 70 з них належали до мітингувальників, а решта 34 до співробітників правоохоронних органів. Наразі, справа про розстріл на Майдані розглядається в суді, де в якості звинувачених виступають колишні бійці спецпідрозділу «Беркута». Між тим остаточного висновку щодо їхньої причетності до розстрілу, або причетності до них будь яких інших осіб, досі не зроблено.

Print Friendly, PDF & Email