Єнакіївський металургійний завод і ПАТ «Краснодонвугілля», що входять до групи Ріната Ахметова «Метінвест» і розташовані на підконтрольних сепаратистам території, зупиняють виробництво через блокаду залізничного сполучення в зоні АТО. Про це йдеться на сайті «Метінвесту»:

«Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ, включаючи підрозділ у Макіївці), виробник сталі, та об’єднання «Краснодонвугілля», виробник коксівного вугілля, Групи «Метінвест» зупиняють виробництво. Причиною зупинки стали бойові дії, що тривають, та блокада залізничного сполучення між Україною та неконтрольованою територією на південному сході країни».
У прес-релізі також наголошується, що після того, як протестуючі заблокували рух на перегоні Ясинувата — Скотувата, ввезення сировини й вивезення готової продукції стали неможливими.

В даний час на Єнакіївському метзаводі завершилися роботи з підготовки до тимчасової консервації. Макіївська філія ЄМЗ буде зупинена 25 лютого. Також повідомляється, що через блокаду залізничного сполучення зупинився видобуток на всіх шахтах вугільного об’єднання «Краснодонвугілля».
Нагадаємо, що Єнакіївський металургійний завод, «Краснодонвугілля» та інші підприємства «Метінвесту» що розташовані на непідконтрольній Україні території, мають українську реєстрацію та сплачують усі передбачені законом України податки та збори до державного бюджету України.

Також, варто відзначити, що на думку президента Петра Порошенка, збитки які Україна нестиме через зупинення виробництва та несплату податків до держбюджету зумовлені блокадою складатимуть 2 млрд доларів США та призведуть до втрати 300 тисяч робочих місць.

Print Friendly, PDF & Email