Українська криза розгорілася на подвір’ї Європи, але вона здебільшого забута світом. Про це заявила заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер на європейській конференції, присвяченій гуманітарній кризі на сході України.

«Ця криза розгорілася на подвір’ї Європи, але вона здебільшого забута світом», — сказала У. Мюллер.

«Ми повинні краще інформувати світову громадськість про щоденне насильство та життєві умови на сході України, що зачіпають мільйони людей», — додала вона.

Високопосадовиця ООН зазначила, що кількість людських жертв збройного конфлікту на сході України — приголомшливі. Понад 2 530 цивільних осіб загинуло та 9 000 отримали поранення. Внаслідок військових дій були пошкоджені тисячі будинків, сотні лікарень, шкіл та об’єктів водопостачання та електропостачання.

«Незліченні угоди про припинення вогню не спрацювали, і саме ця політична неспроможність покласти край конфлікту продовжує змушувати 4,4 мільйона українців, що постраждали від конфлікту, переносити щоденні страждання та зробити неможливі вибори», — попередила вона.

Попри бойові дії, міни та вибухонебезпечні залишки вже забрали сотень життів. Східна Україна швидко стає «однією з найбільш замінованих територій у світі».

«Якщо ми не візьмемося за подолання цієї проблеми, вона впливатиме на темпи прогресу у відбудові та розвитку на десятиліття», — зазначила У.Мюллер.

Як зазначається, в усіх уражених конфліктом районах терміново потрібні засоби для розмінування та навчальні програми про ризик і небезпеку, яку становилять міни, особливо вздовж «контактної лінії», включаючи пропускні пункти. Кожного місяця через 457-кілометрову «контактну лінію» проходить мільйон людей. Тисячі з них кожного дня стикаються з затримками та перешкодами у доступі до основних послуг, пенсій, соціальних виплат та ринків.

В грудні минулого року гуманітарні організації в Україні консолідували комплексний та пріоритетний план з гуманітарної допомоги у розмірі 187 мільйонів доларів, який передбачає забезпечення нагальною допомогою та захистом вразливих українців протягом 2018 року, повідомляє видання.

«Важко повірити, що лише чотири роки тому Україна не потребувала гуманітарної допомоги», — підкреслила У.Мюллер.

Згідно з оцінкою на 2018 рік, потреба в усіх секторах продовжує зростати, зокрема, у районах, неконтрольованих урядом та вздовж «контактної лінії». У.Мюллер закликала де-факто владу сприяти відновленню діяльності всіх гуманітарних організацій.

Вона також звернулася до уряду України з проханням зробити все можливе для забезпечення вільного пересування цивільних осіб та припинення заборони на комерційні перевезення через «лінію розмежування».

Нагадаємо, в ООН назвали пріоритетні напрямки допомоги Україні.

Print Friendly, PDF & Email