Голова КНР Сі Цзіньпін, обговорюючи ситуацію в Україні на зустрічі з президентом США Джо Байденом в Індонезії, заявив про неприпустимість застосування ядерної зброї та ядерної війни.

До цього в Білому домі повідомили, що лідери двох країн обмінялися думками щодо ключових регіональних та глобальних викликів.

Президент Байден порушив питання жорстокої війни Росії проти України та безвідповідальних загроз Росії використання ядерної зброї.

Обоє лідерів підтвердили свою згоду з тим, що ядерна війна ніколи не повинна вестися і ніколи не може бути виграна, і наголосили на своєму неприйнятті використання чи загрози застосування ядерної зброї в Україні.

У свою чергу прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян під час саміту Асоціації країн Східної Азії заявив про недопустимість ядерних погроз. З його слів зрозуміло, що Пекін за жодних обставин не підтримає натискання Путіним "червоної кнопки".

Лі Кецян наголосив на безвідповідальності ядерних погроз та необхідності забезпечення умов, за яких ядерна зброя не буде використовуватись так, як натякали деякі, – пише Reuters.

Окрім того, високопосадовець зазначив, що Пекін, безперечно, "відучував певний дискомфорт" через безрозсудну риторику Росії щодо України.

Print Friendly, PDF & Email