Якщо навіть куплять стаж, то отримуватимуть мінімалку. Про це для Gazeta.ua розповів Олександр Охріменко, голова Українського аналітичного центру.

"Якщо людина працює, то проблем зі стажем не буде. Заробітчани і ті, хто не працює офіційно, не матимуть права навіть на мінімальну пенсію. Але на заробітках людина більше заробить і зможе відкласти гроші, ніж отримуватиме тисячу гривень на місяць. Тому тут питання: сподіватися на державу чи заробити на пенсію самостійно? Якщо працівник купить собі стаж, то отримуватиме жалюгідні копійки. Це абсурдно. Краще їхати за кордон і заробляти на пенсію. Відкласти треба щонайменше 100 тисяч доларів".

На пенсію за кордоном можна претендувати, якщо людина має право на проживання: "Якщо людина їде туди на сезон чи нелегально, то отримати пенсію тієї країни не зможе. Можливо, з часом легально узакониться, частину зарплатні за кордоном перераховуватиме на пенсійний рахунок. Міністерство закордонних справ має подбати, щоб заробітчани з будь-яких країн могли без проблеми отримувати пенсію. Поки що отримати її можна, якщо працювати у країнах СНД".

Нагадаємо, уряд хоче прив'язати вік виходу на пенсію до страхового стажу. Також планують збільшити страховий стаж до 35 років, скасувати вихід на пенсію за вислугою. Передбачили також можливість докупити 5 років стажу.

Print Friendly, PDF & Email