Державна залізнична компанія Нідерландів Nederlandse Spoorwegen створить спеціальну комісію, щоб визначити, як вона буде виплачувати компенсації тим, хто вижив у Голокості, а також сім’ям жертв. Про це ввечері у вівторок, 27 листопада, повідомив глава компанії Роджер ван Бокстел.

Цю заяву він зробив після переговорів з Сало Мюллером, батьки якого загинули в Освенцимі. В середині 2017 Мюллер почав вимагати індивідуальної компенсації від Nederlandse Spoorwegen.

Після окупації в 1940 році компанія  виконала наказ про депортацію євреїв до концентраційного табору Вестерборк. Туди були вивезені близько 107 тисяч євреїв, в тому числі Анна Франк. Далі людей перевозили в Освенцим, Собібор і інші табори смерті. Повідомляється, що за виконання перевезень Nederlandse Spoorwegen тоді отримала від нацистів велику суму. Зараз її оцінюють приблизно в 2,5 млн євро.

У 2005 році залізнична компанія офіційно вибачилася за те, яку роль вона зіграла в депортації євреїв. Кому саме компанія виплатить компенсацію і які це будуть суми, поки невідомо.

Джерело: DW

Print Friendly, PDF & Email