Міністерство закордонних справ Естонії в середу, 28 листопада, викликало посла Росії Олександра Петрова у зв’язку із застосуванням Росією військової сили проти українських військовослужбовців і кораблів у Керченській протоці. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС, викладеному на сайті зовнішньополітичного відомства Естонії, передає DW.

У документі говориться, що на зустрічі з Петровим МЗС Естонії закликало Росію негайно звільнити українські судна і військовослужбовців. Російському послу було вказано на те, що відповідно до норм міжнародного права Росія повинна забезпечувати безперешкодний прохід суден і кораблів з України та інших країн в Азовське море через Керченську протоку.

У повідомленні підкреслюється, що Таллінн не визнає незаконну анексію Криму і підтверджує свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

У документі також наголошується, що глава естонського МЗС Свен Міксер офіційно засудив дії Росії в Керченській протоці. Прес-служба цитує слова Міксера, який назвав ці дії «навмисною ескалацією напруженості, грубим порушенням міжнародного права і актом агресії проти суверенітету і територіальної цілісності України».

Раніше звільнити українських моряків закликала також Латвія. Глава Міністерства закордонних справ Латвії Едгар Рінкевічс закликав Росію звільнити захоплених в Азовському морі українських моряків та припинити блокувати Керченську протоку.

Print Friendly, PDF & Email