«Україна визнає, що не всі бойовики, що воюють на Сході, є терористами, однак наполягає, що є й такі» — це стверджує у Гаазі американський професор Гарольд Гонджу Коу, який за дорученням України захищає її інтереси у Міжнародному суді ООН.

«Я не кажу, що всі ті, хто воюють на Сході, є терористами… За повідомленнями у газетах ми всі бачимо, що велика частина представників незаконних збройних формувань воюють проти Української армії. Але тут йдеться не про них. Є чітке визначення, що таке тероризм – це атаки на цивільних».

Також, професором не озвучувались будь яки тези щодо присутності російських військ на Донбасі. Лише допомога неурядовим збройним формування – постачання зброї, боєприпасів, політична підтримка, тощо.

«Росія надає їм особливо небезпечну підтримку, постачаючи зброю», — наголосив він. Отже, Гарольд Гонджу Коу наполягає на забороні міжнародним судом підтримки сепаратистів:

«Ваша честь, якщо Росія справді не робить всього цього, то не буде жодних проблем в тому, щоби виконати тимчасові заходи», — звернувся він до суду з проханням підтримати тимчасовці заходи, які включають серед іншого пряму заборону Росії на подальшу підтримку проросійських сецесіоністів.

Стосовно ж питання про тероризм професор спирається на такі епізоди як збиття Боїнга MH-17, підрив автобуса під Волновахою, атаки на цивільні квартали Маріуполя, Авдіївки та інші акти, спрямовані проти цивільних. Між тим, нагадаємо, причетність сепаратистів до збиття малайзійського Боїнга жодним чином не доведена. Так само й в ситуації с розслідуванням інциденту у Волновасі, під час якого було з’ясовано що причиною вибуху став не обстріл сепаратистів, а підрив протипіхотної міни на узбіччі.

Print Friendly, PDF & Email