Захід планує поставити Україні безпрецедентно велику партію важкої бронетехніки загальним обсягом у 100 танків та БМП. Таких великих поставок раніше ще не було.

Західні країни на початку 2023 року вперше від початку війни заявили про плани поставити Україні танки. Згідно з офіційними заявами та витоками в пресі, йдеться про відправку кількох десятків машин. Окрім того, Київ може отримати до 100 БМП, пише Агентство. Після створення прецеденту до серійних постачання в Україні можуть перейти Німеччина та Фінляндія.

Президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Львова сьогодні заявив, що Варшава вирішила передати Києву роту танків Leopard 2. У такому разі Україна може отримати до 15 танків. Для узгодження постачання Варшава мала отримати згоду Німеччини.

Офіційний представник прем'єр-міністра Великобританії Ріші Сунака напередодні повідомив, що Лондон розглядає можливість відправлення Україні британських танків Challenger 2. Уряд Великобританії вперше підтвердив, що планує надати Україні танки. Про це повідомив представник уряду, якого цитує газета The Financial Times.

Телеканал Sky News раніше повідомляв із посиланням на джерела, що британський уряд обговорює відправку близько десяти танків.

Франція повідомила, що передасть Києву легкі танки AMX-10 RC. Скільки таких машин отримає Україна, не уточнювалося.

Крім того, модернізовані танки Т-72 Києву планують поставити Чехія. Розмір постачання також не уточнювався.

Вашингтон у перші дні після нового року оголосив про плани поставити Україні 50 бойових машин піхоти Bradley, а також 18 155-міліметрових самохідних гаубиць. Пізніше видання Politico повідомило, що Білий дім також розглядає можливість відправки до України БМП Stryker.

Про постачання БМП Києву на початку січня оголосив і Берлін. Як писав Spiegel, уряд Німеччини обговорює можливість відправки від 20 до 40 машин Marder. 11 січня Politico з посиланням на джерела повідомляло, що канцлер Німеччини Олаф Шольц орієнтується на США у питанні постачання танків і не хоче ухвалювати рішення про відправку Leopard, доки Вашингтон не виявить лідерство у цьому питанні. США поки що рішення про постачання своїх танків Abrams не ухвалювали.

У грудні голова ВСУ Валерій Залужний говорив, що для повернення до кордонів до 24 лютого Україна має отримати 300 танків, 600-700 БМП та 500 гаубиць.

Print Friendly, PDF & Email