Заяви Сполучених Штатів про можливість прямого військового вторгнення до Венесуели грубо порушують Статут ООН, що пропонує всім членам організації утримуватися від застосування сили. Про це заявила в четвер на брифінгу офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

За її словами, ситуація в Венесуелі залишається вкрай тривожною. «З Вашингтона продовжують надходити сигнали про можливість задіяння силового сценарію з метою повалення законної влади, в тому числі шляхом прямого військового вторгнення. Про це прямо говорять в Білому домі, — вказала дипломат. — Хотілося б нагадати, що подібного роду заяви з вуст американських офіційних осіб є прямим порушенням статті Статуту ООН, що пропонує всім членам організації утримуватися в їх міжнародних відносинах від загрози сили або її застосування «.

У зв’язку з цим Захарова зазначила на провокаційні обіцянки амністії військовослужбовцям, готовим співпрацювати з опозицією. «Це просто підбурювання і пособництво злочину, — підкреслила вона.

«Звернули увагу також на активну діяльність венесуельської опозиції, яка працює за рецептами створення ілюзії двовладдя по формуванню альтернативної мережі дипломатичних агентів, незрозуміло кого надають, — зазначила Захарова. — Ці дії не мають ніякого відношення до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року».

Захарова зазначила, що Росія закликає не вводити санкції відносно Венесуели, не втручатися у внутрішні справи країни і не погіршувати ситуацію в країні.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email