За 26 днів передвиборчої кампанії поліцією зареєстровано 266 заяв і повідомлень про злочини та події, пов’язані з виборчим процесом, повідомляє прес-служба Мінісерства внутрішніх справ України. Найбільша кількість надійшла до поліції Києва (30), а також Закарпатської (24) та Дніпропетровської (23) областей. Чимало таких фактів зареєстровано у Полтавській, Одеській, Запорізькій, Миколаївській і Черкаській областях. За вказаними фактами розпочато 8 кримінальних проваджень.

«За перший місяць вже складено 67 адміністративних протоколів. Усі факти пов’язані з виготовленням або розповсюдженням друкованих матеріалів передвиборної агітації з порушенням законодавства», - розповів очільник Національної поліції.

Також Сергій Князєв зазначив, що з набранням президентськими перегонами обертів кількість звернень про факти порушення законності під час цьогорічної кампанії лише зростатиме. Голова Нацполіції закликав забезпечити якісне документування всіх обставин учинених злочинів для завершення досудового розслідування, направлення проваджень до суду і притягнення винних осіб до відповідальності.

«Поліція у своїй діяльності є незалежною від рішень, заяв чи позицій політичних партій і громадських об’єднань та діє виключно на підставі, у межах повноважень і у спосіб, визначених Конституцією та законами України», - наголосив Князєв.

Раніше утриматися від незаконної агітації вже закликав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 

Print Friendly, PDF & Email