Більшість з зареєстрованих кандидатів в президенти України ведуть незаконну агітацію. Станом на 19 січня МВС і Національна поліція отримали вже 91 звернення від громадських організацій і громадян про порушення в ході проведення передвиборної агітації. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

За його словами Нацполіція реагує на сигнали: 

– щодо порушень, передбачених ст. 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, в якій відсутня інформація про місце друку, тираж, осіб, відповідальних за випуск) — оформлено 29 адміністративних протоколів;

– щодо порушень, передбачених ст. 212-14 КУпАП (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами, або розміщення їх у заборонених місцях) — оформлений 1 адміністративний протокол;

– по 2 епізодах відкрито кримінальне провадження за ст. 296 (хуліганство);

– по 51-му матеріалу проводиться перевірка (на цей момент, кожен день, за результатами перевірок виходить від 10 до 15 рішень щодо санкцій)

– по 8 надійшли зверненнями — інформація не підтвердилася і вони залишені без реагування.

Він також додав, що на цей момент порушення процесуально зафіксовані в Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, Київській областях і в Києві. Порушення зафіксовані на користь таких зареєстрованих кандидатів в президенти: С. Капліна, А. Гриценко, Е. Мураєва, А. Садового, І. Шевченко, В. Наливайченко

У зв’язку з цим міністр звернувся до кандидатів з проханням: «Прошу кандидатів і керівників виборчих штабів уважно поставитися до інформації про виявлені порушення — усунути порушення закону і ввести агітаційний процес в суворе законне русло. Нехай навіть це стосується незначних порушень. З малих порушень — складаються системні помилки. З самого початку компанії МВС не буде поблажливим».

Аваков також допускає, що в ряді випадків, порушення не були зловмисними і зареєстровані кандидати не мали до них відносини і / або не надали значення незначним порушенням, або не знали про дії своїх штабів. Однак це все ж це не звільняє кандидатів від відповідальності, зазначив він.

Також міністр підкреслив, що вся передвиборча агітація кандидата повинна бути оплачена зі спеціального рахунку виборчого фонду та мати чітку інформацію про тираж, фірму-виробника і прізвища відповідального за випуск. Якщо ці умови порушені — така агітаційна продукція повинна бути прибрана, а порушники покарані відповідно до закону, зауважив Аваков.

Він також акцентував увагу , що вже перші дні передвиборної кампанії показали: створена МВС разом з ЦВК і громадянським суспільством система недопущення порушень в ході виборчого процесу почала працювати.

«Принцип, який ми маємо намір реалізувати в рамках цієї системи: Ви звертаєтеся із заявою про порушення виборчого процесу — ми перевіряємо. Якщо є порушення — є реакція правоохоронних органів і ЦВК», – написав глава МВС. 

Print Friendly, PDF & Email