Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вночі 10 серпня втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ.
У ніч з 9 на 10 серпня Запорізька АЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ - станція на межі чергового блекауту, заявляє Енергоатом.

"Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вночі 10 серпня втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ. Після цього ЗАЕС довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блекаут). У разі цього сценарію головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблоку Запорізької АЕС у стані "гарячий зупин", який окупанти використовують із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання)", - йдеться в повідомленні.

Т.в.о. виконавчого директора ДП НАЕК Енергоатом Тарас Ткач підкреслив, що за повної втрати зовнішнього живлення вимкнуться головні циркуляційні насоси станції, тоді енергоблок перейде в режим "природної циркуляції", і в цьому випадку необхідно терміново «розхолодити» його за умов відсутності охолоджувальних насосів.

"Такий режим тяжкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока", - зазначають в Енергоатомі.

Підкреслюється також, що для відновлення безпеки потрібна деокупація станції.

"Наголошуємо: подальша окупація ЗАЕС Росією, керування станцією нелегітимним та непідготовленим рашистським керівництвом, яке не несе жодної відповідальності за ядерну і радіаційну безпеку об‘єкта, постійно наближає ЗАЕС до катастрофи. Саме тому Запорізьку АЕС необхідно негайно повернути під повний контроль законного оператора – НАЕК Енергоатом, із подальшим приведенням станції до нормального режиму експлуатації й поновленням ядерної та радіаційної безпеки об‘єкта. Для цього необхідні термінові дії всієї міжнародної спільноти! Ядерний тероризм РФ має бути негайно зупинений, а загарбники повинні покинути територію станції та її міста-супутника Енергодар!" - йдеться в заяві ДП НАЕК Енергоатом.

Print Friendly, PDF & Email