У Європі вже з самого початку війни влада деяких країн почала обмежувати можливості отримання віз для росіян.

Заборона на поїздки росіян до цивілізованих країн – одне з найбільш очевидних обмежень, яке можна було запровадити після повномасштабного нападу РФ на Україну. Країни Балтії з лютого закликають заборонити в’їзд росіянам до ЄС, багато країн вже перестали оформляти для них візи, але системної заборони від Євросоюзу досі немає.

Пропозиція Зеленського

Наразі пропозицію про введення подібної заборони озвучив президент України Володимир Зеленський. Глава української держави вважає, що єдиний спосіб відбити у Росії бажання захоплювати чужі території – заборонити росіянам відвідувати західні країни.

«Найважливіші санкції – це закриття кордонів… нехай живуть у своєму власному світі, доки не змінять свою філософію», — наголосив президент.

Зеленський зазначив, що санкції, які вже накладені на Росію за розв’язану повномасштабну війну в Україні, «слабкі» порівняно із закриттям кордонів для російських громадян хоча б на один рік і повним ембарго на купівлю російських енергоносіїв.

Що вже запровадили

Російським авіакомпаніям вже заборонили літати над більшою частиною Європи та Північної Америки, що ускладнило росіянам подорожі за кордон. Але повної заборони, яку пропонує Зеленський, немає. Російські громадяни все ще можуть вільно подавати документи на отримання віз і, наприклад, відвідувати США.

Зеленський вважає, що всі без винятку росіяни мають повертатися до Росії та залишатися там. І вони мають відповідати за дії Путіна, адже вони обрали його і не борються з його режимом.

У Європі вже з самого початку війни влада деяких країн почала обмежувати можливості отримання віз для росіян. Чехія, Словаччина, Литва, Латвія, Естонія та Мальта відмовилися видавати туристичні візи; Бельгія, Нідерланди та Данія припинили це робити через брак консульських працівників, викликаний взаємними висилками дипломатів. Через це у візових центрах країн, які видають візи у стандартному режимі, почали виникати багатомісячні черги.

Є підтримка

В умовах закритого авіасполучення росіяни почали їздити через Латвію, Естонію та Фінляндію, що межують з РФ, транзитом в інші країни Євросоюзу, і це викликало невдоволення політиків і жителів сусідніх з Росією держав. Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу 4 серпня заявив, що видачу туристичних шенгенських віз росіянам необхідно повністю заборонити і запропонував внести це до сьомого пакету санкцій. Очікується, що ініціативу Рейнсалу буде розглянуто на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС наприкінці серпня.

Заяву Рейнсалу підтримав і голова МЗС Латвії Едгар Рінкевич. 4 серпня посольство Латвії в Москві тимчасово припинило видавати росіянам будь-які візи — до цього, хоча туристичні візи загалом були заборонені, там можна було отримати візи з гуманітарних підстав або для працевлаштування.

У Фінляндії, яка почала видавати візи росіянам лише 1 липня (до цього там зберігалися обмеження по ковіду), вже наприкінці місяця припинити їхню видачу вимагали лідери всіх основних політичних партій країни. На початку серпня соцопитування телекомпанії Yle показало, що припинення видачі віз підтримують 58% жителів Фінляндії.

У Єврокомісії повідомили, що «готові розглядати додаткові санкції за необхідності».

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email