Міністерство внутрішніх справ повідомляє, що упродовж січня було складено 1 366 адміністративних протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. 1 067 осіб порушили норми Закону України «Про запобігання корупції».

На сайті МВС наведено відповідну статистику: 

•    обласні та районні державні адміністрації – 118 протоколів,

•    обласні, міські, районні, сільські ради – 568,

•    юридичні особи публічного права — 170,

•    структурні підрозділи ЦОВВ — 137

•    судова гілка влади – 52, з яких 10  — судді,

•    правоохоронні органи  — 153.

Як свідчить аналіз зібраних матеріалів, основними порушеннями корупційного законодавства є невчасно подані декларації про майно та доходи, не внесення змін у майновий стан. Тобто найчастіше посадовці порушували вимоги фінансового контролю.

Саме за порушення цієї норми у січні поточного року було складено 1 238 адміністративних протоколів. Відповідальність за дане правопорушення передбачена ч. ч. 1, 2 ст. 172-6 кодексу України про адміністративні правопорушення.

На другому місці серед порушених норм – запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП). 114 протоколів складено за порушення цієї норми.

Окрім того, деякі посадові особи знехтували нормами Закону стосовно обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (ч. ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП) та вимогами щодо одержання подарунків (ст. 172-5 КУпАП).

За порушення норм антикорупційного законодавства винних чекає покарання у вигляді штрафних санкцій. Разом з тим, на посадовців може чекати і дисциплінарна відповідальність, передбачена іншими законодавчими актами.

Print Friendly, PDF & Email