З початку передвиборчої кампанії в Україні було зафіксовано 2113 сигналів про порушення законодавста. За 106 з них відкрито кримінальні провадження, повідомляють у Національній поліції. Зокрема, 50 кримінальних проваджень стосується порушень виборчого законодавства, ще 56 кримінальних проваджень пов’язані із проведенням виборчої кампанії. Також складено 449 адміністративних протоколів.

Лише за минулу добу на території держави зареєстровано 122 повідомлення про події, пов’язані з виборами. За цими повідомленнями почато шість кримінальних проваджень. 

26 лютого у Полтавській області до чергової частини Нацполіції надійшла заява щодо підкупу виборців. Відтак за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу.

Ще одне звернення надійшло до поліції у Дніпропетровській області про пошкодження майна офісу однієї з партій. За даним фактом слідче відомство відкрило кримінальне провадження за ч.2 ст.194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

Водночас три повідомлення щодо підкупу виборців та одне повідомлення про пошкодження агітаційного намету надійшли до столичної поліції. Наразі розпочато три кримінальні провадження за ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу та одне кримінальне провадження за ст.296 (Хуліганство).

Нагадаємо, що тепер повідомити про порушення на виборах можна онлайн. 

Print Friendly, PDF & Email