Верховна Рада у четвер, 28 лютого, прийняла законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». За проголосували 231 народний депутат, повідомляє ВВС Україна. 

Таким чином в Україні було розблоковано трансплантацію органів, яка була призупинена через законодавчий колапс два місяці тому. 

Із січня в Україні почав діяти новий закон про трансплантацію, але система охорони здоров’я виявилась до нього не готовою — немає реєстру донорів і реципієнтів, не готові лікарі трансплант-координатори — зв’язкові між донором та реципієнтом.

Медики боялись, що за відсутності такого реєстру після проведення операцій їм можуть загрожувати карні справи. Адже старий закон про трансплантацію діяти вже перестав.

Відтермінувати дію нового закону і розблокувати пересадку органів мала Верховна Рада. 27 лютого комітет ВР з питань охорони здоров’я розглянув законопроект 9461-д, який розблоковує трансплантацію і рекомендував парламенту його невідкладно розглянути і ухвалити, що і було зроблено. 

Тепер до початку роботи реєстру та протягом наступних трьох місяців з дня початку його роботи рішення про трансплантаціїю буде приймати консиліум лікарів.

Print Friendly, PDF & Email