Парламентська більшість Грузії відкликала законопроєкт про іноагентів, через який у Тбілісі кілька днів поспіль відбувалися масові протести.

Про відкликання заявили правляча партія "Грузинська мрія" та рух "Сила народу", який цей документ подавав, пишуть News Georgia.

"Ухвалили рішення відкликати підтриманий нами раніше законопроєкт без будь-яких застережень", – йдеться у заяві.

Її автори додали, що вирішили зробити це заради збереження миру в країні.

"Машина брехні змогла представити законопроєкт у негативному світлі та ввести в оману певну частину населення", – сказали в заяві, додавши, що "радикальним силам вдалося втягнути частину молоді в протиправну діяльність".

Декілька днів тому в Тбілісі почалися протести через закон "Про прозорість іноземного впливу". Він передбачає, що всі неурядові організації та ЗМІ з закордонним фінансуванням будуть зобовʼязані реєструватися як "агенти іноземного впливу". Цей закон порівнюють із російським про "іноагентів". У ЄС попередили, що документ суперечить європейським нормам.

7 березня, коли парламент схвалив закон у першому читанні, на вулиці вийшло багато протестувальників, почалися сутички, поліція застосувала сльозогінний газ та водомет.

Print Friendly, PDF & Email