Відповідно до прийнятих бюджетних змін на правову допомогу сім’ям політв’язнів або тим, хто потрапив у біду на окупованих територіях, виділять 90 мільйонів гривень. Про це повідомила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко в ефірі Zik, передає РБК-Україна.

«Держава повинна більше піклуватися про людей, які потрапили в біду на окупованих територіях, і допомагати адвокатам. Тому саме для цього зараз ми прийняли зміни до бюджету на цей рік», – сказала Геращенко.

Вона також розповіла, що Україна ще з весни вимагала відпустити незаконно затриманих українських моряків з судна «ЯМК-0041», яких Росія утримувала в Криму. Однак Україна не мала змоги допомогти їм, оскільки Крим залишається закритим не тільки для української влади, а й для будь-якої міжнародно-моніторингової місії і навіть «Червоний хрест» не має можливості відвідувати там наших політв’язнів. 

«Хочу підкреслити, що заяви про те, що Україна, нібито, забула про цих моряків, не відповідає дійсності. Я постійно контактую з пані Денисовою. А саме вона займалася цим питанням. Це була одна з тих тем, які йшли майже щодня в її телефонних контактах з візаві Москальковою», –підкреслила Геращенко.

30 жовтня семеро незаконно утримуваних в Криму українських моряків повернулися додому. Їх утримували на незаконно анексованому півострові з травня місяця.

Print Friendly, PDF & Email