Росії доведеться зіткнутися з наслідками своєї агресивної політики, якщо вона не змінить свій курс. Про це заявив міністр закордонних справ Великобританії Джеремі Хант, виступаючи в дослідницькому інституті Policy Exchange з промовою про роль його країни у світовій політиці після виходу з Євросоюзу, передає DW.

«Ми б дуже хотіли знайти спосіб повернути Росію в засновану на правилах систему міжнародних відносин, але повинні ясно дати зрозуміти, що якщо дії, подібні цим, триватимуть, Росія заплатить дуже високу ціну ", - заявив Хант. Виголошуючи цю промову Хант обмовився і назвав замість Росії Китай, проте відразу ж виправив помилку і під сміх залу вибачився перед присутніми там китайськими колегами.

Він також сказав, що такі дії РФ, як вторгнення в Грузію в 2008 році та в Україну в 2014 році зводять нанівець сподівання Лондона на нормальні стосунки з Росією. 

«До недавнього часу я вважав, що Росія хоче бути частиною міжнародної правової системи. Ми були дуже раді можливості абсолютно інших відносин з Росією в порівнянні з тими, що були за часів СРСР. Але потім було вторгнення в 2008 році в Грузію, в 2014 році вторгнення до Криму, були кібератаки, напад із застосуванням хімічної зброї в Солсбері, і це нас дуже стурбувало», – заявив Хант.

Міністр також пообіцяв незабаром розкрити мережу агентів ГРУ, яких британці підозрюють в організації нападу на Сергія та Юлію Скрипалів. 

Print Friendly, PDF & Email