«Путін має піти, зникнути з політичної арени», - так чітко й однозначно висловила свою позицію Пенелопа Мері Мордонт - лідер Палати громад парламенту Великої  Британії  і лорд-головуючий Ради на зустрічі з представниками Консервативної партії в Західному Мідленді.

Від України на цей захід був запрошений Юрій Одарченко, колишній член Парламенту України і голова Херсонської обласної адміністрації за часів першої навали російської армії на Херсонщину у 2014 році. Нині Юрій Одарченко знаходиться у санкційному списку Думи РФ та є «ворогом РФ».

Під час заходу Юрій Одарченко презентував свою історію боротьби з РФ. За часів його губернаторства російські солдати були відкинуті з території Херсонської області - Росія була зупинена на адміністративній межі з Кримом.

Протягом зустрічі обговорювалися питання майбутнього курсу зовнішньої політики Консервативної партії, адже у Великій Британії відбулася зміна прем’єр-міністра. Пенелопа Мордонт була одним із кандидатів на цю посаду, посіла друге місце, отримавши 67 голосів депутатів Парламенту, поступившись переможцю - Ріші Сунаку, якого підтримали 88 депутатів.

Її підхід до підтримки України є надзвичайно важливим. Це - обґрунтована позиція людини, яка обіймала посаду міністра оборони Великої Британії до призначення Бена Уолеса. І вкрай важливо, що вона була донесена членам Консервативної партії промислового центру країни, депутатам графств і громад, лідерам думок .громад Це - необхідно, щоб питання боротьби України у пересічних британців не відійшло на задній план, в той час, як у них виникли власні проблеми, пов’язані зі зростанням вартості енергоносіїв.

Наразі військова підтримка - найважливіший фактор, проте вже сьогодні потрібно вибудовувати механізми відновлення України.

З моменту введення жорстких антиросійських санкцій після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Велика Британія заморозила російські активи на загальну суму 18,4 млрд фунтів стерлінгів (20,9 млрд доларів США). І всі вони мають бути направлені на відновлення України. Щоб виявити додаткові кошти, які приховали поплічники Путіна, міністерство фінансів Великої Британії вдвічі збільшило кількість співробітників OFSI.

Print Friendly, PDF & Email