Війна в Україні нікого не залишила байдужим. Світова спільнота, як ніколи раніше, об'єдналася проти агресора і для допомоги нашій країні. Адже ситуація в Україні і в економічному, і політичному плані впливає на весь світ. Нині 50% усіх новин – про Україну.

Велику підтримку у боротьбі з Росією надає Великобританія. Вона – друга країна за обсягами військової підтримки для України. Зокрема, 2022 року уряд країни виділив 2,3 мільярда фунтів стерлінгів (понад 2,6 млрд доларів) на військову допомогу Україні. А 2023 року Великобританія планує виділити не менше 2,63 млрд доларів.

Крім того, з 2015 року Сполучене Королівство підготувало 27 тисяч військовослужбовців ЗСУ, а за останній рік надало сотні ракет, п'ять систем ППО, 120 одиниць бронетехніки та понад 200 тисяч одиниць нелетальної військової техніки. В Україну також було відправлено десятки тисяч артилерійських боєприпасів.

Нещодавно на зустрічі з представниками Консервативної партії у Західному Мідленді я спілкувався з лідером Палати громад парламенту Великобританії та лорд-головою Ради Пенелопою Мері Мордонт. Вона чітко та однозначно висловила свою позицію – «Путін має піти, зникнути з політичної арени».

Під час зустрічі обговорювалися питання майбутнього курсу зовнішньої політики Консервативної партії, адже у Великій Британії відбулася зміна прем'єр-міністра. Пенелопа Мордонт була одним із кандидатів на цю посаду, посіла друге місце, отримавши 67 голосів депутатів Парламенту, поступившись переможцю - Ріші Сунаку.

Підтримка України з боку британського уряду залишилася незмінною, незважаючи на заворушення останніх місяців, коли Бориса Джонсона на посаді прем'єр-міністра змінила Ліз Трасс, а потім Сунак.

Під час свого прем'єрства Ліз Трасс відзначила незламний дух та силу українців: «Перемоги України за останні тижні були надихаючими. Знову і знову ці сміливі люди кидали виклик тим, хто сумнівається, і показували, на що вони здатні, коли їм надають військову, економічну та політичну підтримку. Моє послання народу України таке: Велика Британія й надалі буде з вами на кожному кроці. Ваша безпека – наша безпека», - сказала вона.

У свою чергу, чинний прем'єр-міністр королівства Ріші Сунак, підчас свого візиту до Києва заявив, що Великобританія передасть Україні черговий пакет оборонної допомоги. Пакет вартістю 50 мільйонів фунтів стерлінгів включає 125 зенітних установок і технології для протидії іранським безпілотникам, включаючи десятки радарів та засоби електронної боротьби з дронами. Це також до більш ніж 1000 нових протиповітряних ракет, обіцяних Британією на початку цього місяця.

Крім того, королівство розширює пропозицію щодо тренування українських військових та спрямовує на допомогу досвідчених армійських медиків та інженерів.

«Пишаюся тим, як Великобританія підтримувала Україну із самого початку. І я сьогодні тут, щоб сказати, що Великобританія та наші союзники продовжуватимуть підтримувати Україну, поки вона бореться за припинення цієї варварської війни та встановлення справедливого миру», - сказав Сунак.

Він підкреслив, що поки українським збройним силам вдається відкинути російські війська на землі, громадянське населення зазнає жорстоких бомбардувань з повітря. "Сьогодні ми надаємо нові засоби протиповітряної оборони, включаючи зенітну зброю, радари та засоби боротьби з безпілотниками, а також посилюємо гуманітарну підтримку напередодні холодної, суворої зими", - сказав британський прем'єр.

Сунак також підтвердив виділення 12 мільйонів фунтів стерлінгів Світової продовольчої програми та 4 мільйони фунтів стерлінгів Міжнародної організації з міграції. Фінансування допоможе забезпечити генератори, житло, ремонт водної інфраструктури та мобільні клініки. Великобританія також надсилає десятки тисяч зимових комплектів для екстремальних холодів для українських військ.

Співпрацюючи з урядом України, Великобританія визначила перші вісім будівельних проектів, підтриманих UK Export Finance, щоб допомогти відремонтувати критичну інфраструктуру України та закласти основи для економічного відновлення. Проекти включають шість мостів та два проекти житла, включаючи забудову в Бучі для майже 2250 мешканців.

Британський прем'єр-міністр Ріші Сунак має намір зберегти чи збільшити військову допомогу Україні наступного року.

"Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки потрібно. Ми збережемо або збільшимо нашу військову допомогу наступного року. І ми надамо нову підтримку протиповітряної оборони" - заявив Сунак.

Під час заходу в Західному Мідленді я не лише спілкувався з лідером Палати громад парламенту Великої Британії та лорд-головою Ради Пенелопою Мері Мордонт, а й представив свою історію боротьби з РФ. За часів мого губернаторства російських солдатів було відкинуто з території Херсонської області – Росія була зупинена на адміністративному кордоні з Кримом. Я впевнений, що і в цій війні на українців чекає лише Перемога!

Англійці солідарні зі мною та абсолютно переконані, що є лише один можливий результат цього конфлікту – перемога України. Росія має бути переможена, верховенство закону має бути збережене. І вони готові зазнавати труднощів і робити все можливе, щоб допомогти Україні подолати російську навалу.

Юрій Одарченко

Print Friendly, PDF & Email