Протестуючі власники «євроблях» розблокували рух на дорогах біля польського кордону, передає ВВС Україна з посиланням на Державну прикордонну службу. 

«Розблоковано рух транспортних засобів через пункти пропуску на кордоні з Польщею», – сказано в заяві прес-служби. 

Як повідомили прикордонники на випадок розблокування пунктів пропусків були підготовані додаткові наряди прикордонників, аби забезпечити швидкий безперебійний пропуск учасникам міжнародного руху.

Однак досить ускладненим залишається рух через три пункти пропуску «Малий Березний» та «Ужгород» — на кордоні зі Словаччиною, та «Тиса», що на кордоні з Угорщиною.

Власники авто на іноземних номерах протестують проти введення більш жорстких правил. Згідно з новим законом відбудеться підвищення штрафів за порушення правил реєстрації авто, а також скасовується норма, яка дозволяла порушувати митні правила протягом року і бути притягненим до відповідальності лише один раз.

Крім того авто, ввезене в Україну в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не можна передавати у володіння, користування або розпорядження іншим особам. Забороняється також використовувати таке авто у підприємницькій діяльності або для отримання доходу.

Збільшено і штрафи за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі і режимі транзиту. В залежності від терміну порушення, необхідно буде сплатити від 8,5 тис. грн до 170 тис. грн.

Один з керівників «Авто Євро Сила» Олександр Чернявський повідомив, що вони не є організаторами протестів на кордоні з ЄС, але слідкують за перебігом подій.

Print Friendly, PDF & Email