Узгоджено збільшення загальної фінансової стелі Європейського фонду миру на два мільярди євро.
Рада ЄС досягла політичної згоди щодо збільшення Європейського фонду миру (EPF), з якого державам-членам відшкодовують постачання озброєнь Україні. Про це 12 жовтня повідомила прес-служба відомства.

Зокрема, ухвалено рішення про збільшення загальної фінансової стелі на 2 млрд євро (у цінах 2018 року) у 2023 році з можливістю подальшого збільшення на пізнішому етапі.

Таким чином, загальне збільшення фінансової стелі EPF до 2027 року становитиме до 5,5 млрд євро (у цінах 2018 року).

"Сьогоднішнє рішення забезпечить нам фінансування для продовження надання конкретної військової підтримки збройним силам наших партнерів. Менш ніж за два роки Європейський фонд миру довів свою цінність. Це повністю змінило те, як ми підтримуємо наших партнерів в обороні. Це робить ЄС та його партнерів сильнішими", - наголосив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Угода буде офіційно оформлена на початку 2023 року. Наголошується, що вона посилає чіткий політичний сигнал про незмінну відданість ЄС військовій підтримці як України, так і інших партнерів.

Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року для фінансування всіх дій спільної зовнішньої та безпекової політики, що стосуються військових та оборонних питань. Він дозволяє ЄС фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до союзу, а також регіональних та міжнародних організацій.

Завдяки EPF Євросоюз підтримує Збройні сили України через шість послідовних пакетів підтримки, а також багато інших країн, таких як: Мозамбік, Грузія, Молдова, Малі, Сомалі, Нігер, Боснія та Герцеговина, Ліван та Мавританія.

Обсяг фонду був зарезервований на 86% від загальної фінансової стелі на 2021-2027 роки, що вимагало першого збільшення.

Print Friendly, PDF & Email