Євросоюз зайнявся безпекою сховищ радіоактивних відходів поблизу п’яти українських міст. Проект підтримає сховища неподалік від Києва, Харкова, Дніпра, Львова та Одеси, повідомили в прес-службі представництва ЄС в Україні, передає РБК-Україна.

ЄС збирається оцінити, наскільки безпечні майданчики з радіоактивні відходами, які використовує Державна корпорація «УкрДО Радон». Завдання останньої — перевозити і зберігати радіовідходи. На проект виділяють 1,4 мільйона євро, реабілітувати сховища будуть три роки.

«Проект сприяє підвищенню безпеки та подальшій реабілітації сховищ радіоактивних відходів, розташованих поблизу Києва, Харкова, Дніпра, Львова та Одеси. Під час проекту буде проведена переоцінка безпеки старих сховищ радіоактивних відходів, розроблені технічні рішення для реабілітації самих проблемних з них», — розповіли в представництві ЄС.

Радянські сховища будували поблизу міст, де живе багато людей, але це суперечить сучасним нормам безпеки, розповів перший заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт.

«Цей проект покладе практичний початок робіт з проектування процесу реабілітації таких сховищ і переміщення відходів у Чорнобильській зоні відчуження для безпечного захоронення», — пояснив він.

Нагадаємо, в 2016 році Україна і НАТО домовилися, що Альянс профінансує ліквідацію ядерного могильника в Житомирі. В цей же період Рада скасувала відповідальність за добровільну здачу ядерних відходів. Українцям, які зберігали, носили і навіть розпилювали радіоактивні відходи, нічого не загрожує, якщо вони добровільно здають їх владі.

Читайте також: Японії ніде зберігати свої ядерні відходи

Print Friendly, PDF & Email