Євросоюз ввів санкції проти керівника та заступника голови ГРУ (Головного управління (ГУ, колишнього ГРУ) Генштабу ЗС РФ) через справу про отруєння Скрипалів в рамках нового режиму спільноти щодо введення обмежувальних заходів щодо відповідальних за виробництво і розповсюдження хімічного зброї осіб. Про це йдеться в заяві Ради ЄС, поширеній в понеділок у Брюсселі за підсумками планового засідання міністрів закордонних справ країн спільноти, передає ТАСС.

«Рада сьогодні наклала санкції на дев’ять чоловік і одну компанію відповідно до нового режиму щодо введення обмежувальних заходів проти застосування і поширення хімічної зброї, створеного 15 жовтня 2018 року», — наголошується в заяві.

У документі говориться, що з список включені, зокрема, чотири «співробітника ГРУ», яких ЄС вважає відповідальними за атаку в Солсбері. «»Цей список включає двох посадових осіб ГРУ, а також керівника і заступника глави ГРУ, відповідальних за зберігання, транспортування та використання токсичного нервово-паралітичного агента в Солсбері 4 березня 2018 року», – пояснює Рада.

Крім того, в перший чорний список по хімзброї включені сирійський Науково дослідний центр SSRC і п’ять сирійських чиновників, які, на думку співтовариства, відповідальні за розробку і виробництво хімічної зброї.

Раніше повідомлялося про введення санкцій проти Руслана Боширова и Олександра Петрова, яких британські правоохоронці вважають безпосередніми виконавцями замаху на Сергія та Юлію Скрипалів. 

Print Friendly, PDF & Email