Європейська рада відмовилася поновити переговорний процес для надання Великобританії додаткових гарантій, які б допомогли ратифікувати угоду. В заяві голови ради Дональда Туска, опублікованій після завершення засідання 13 грудня, сказано, що Європейська рада розглянула прохання Терези Мей, однак у продовженні переговорів було відмовлено.

«Європейська рада підтверджує свої висновки від 25 листопада 2018 року, в яких вона підтримала Угоду про вихід і схвалила Політичну декларацію. Союз притримується цієї угоди і має намір приступити до її ратифікації. Вона не відкрита для повторних переговорів», – йдеться в заяві.

Туск також поновив запевнення ради в бажанні встановити якомога тісніші відносини з Великобританією після її виходу з союзу. Він заявив про готовність почати переговори про встановлення подальших відносин одразу після виходу країни з ЄС.

В цій же заяві глава Європейської ради повідомив, що на засіданні було розглянуто питання російської агресії в Азові. Було зроблено висновок, що РФ не мала жодних підстав для застосування військової сили, а отже рада вимагає негайного звільнення українських моряків та повернення кораблів. 

Крім того зазначається, що через відсутність прогресу в імплементації мінських домовленостей, рада вирішила поновити економічні санкції проти Російської Федерації. 

Print Friendly, PDF & Email