Європейський союз виділить 1,5 з 3 мільярдів євро, передбачених у рамках другої стадії програми підтримки сирійських біженців в Туреччині. Про це заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні на донорській конференції щодо Сирії в Брюсселі, пише Anadolu.

У своєму виступі Федеріка Могеріні підтвердила прихильність Брюсселя до реалізації програми підтримки біженців в Туреччині.

За її словами, єдиним шляхом врегулювання багаторічного конфлікту в Сирії є переговори. «Військова сила не вирішить конфлікту. Важливий діалог», — сказала представник Євросоюзу. 

Федеріка Могеріні зазначила, що ЄС виділила на підтримку зусиль по врегулюванню сирійського конфлікту в 2019 році 560 мільйонів євро. Цю ж суму заплановано витратити на Сирію в 2020 і 2021 році.

В рамках першої стадії програми, Брюссель виділив на потреби біженців в Туреччині 3 мільярдів євро, після чого було прийнято рішення про продовження дії програми.

Нагадаємо, що європейський суд заборонив країнам Євросоюзу скорочувати соціальні виплати біженцям, які мають лише тимчасовий вид на проживання.

Print Friendly, PDF & Email