Брюссель ухвалив «тверде рішення» припинити купувати російську нафту з кінця року і в процесі припинення купівлі газу, зазначив дипломат.

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель відкинув критику на адресу енергетичної політики Євросоюзу. Країни ЄС за період з початку російського військового вторгнення в Україну скоротили закупівлю природного газу з Росії наполовину, заявив Боррель в інтерв’ю медіакомпанії DW у п’ятницю, 29 липня.

«Якщо до початку війни частка російських енергоносіїв у ЄС становила 40 відсотків, то зараз вона опустилася до 20 відсотків», — сказав він. За словами Борреля, неможливо «вимагати від європейської економіки припинити закупівлю газу за одну ніч — ми не можемо творити чудес».

На питання, чому Брюссель не ввів штрафні тарифи на російський газ, щоб зменшити приплив коштів у військову скарбницю Москви, Боррель сказав, що ця пропозиція серйозно розглядалася, але була відкинута.

За його словами, натомість було прийнято «тверде рішення» «припинити купувати російську нафту з кінця року, і тепер ми в процесі припинення купівлі газу». При цьому він наголосив, що подальше скорочення імпорту російського газу відбудеться «швидко».

Як повідомлялося, влада Італії має намір повністю відмовитися від поставок російського газу до 2024 року.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email