Україні мають намір запропонувати продовжити дію тимчасової заборони на експорт українського зерна до п’яти країн ЄС з одночасним збільшенням транзитних можливостей "коридорів солідарності". Про це у вівторок, 12 вересня, пише Укрінформ з посиланням на єврокомісара із питань сільського господарства Януша Войцеховського.

Він зазначив, що у ЄС доклали зусиль, щоб українське зерно експортувалось туди, "де воно є найбільш необхідним". Водночас, він назвав ефективними обмеження експорту в п'ять країн, що нібито дозволило стабілізувати їхні ринки.

"Давайте не будемо це руйнувати. Сподіваюся, що Україна також поділятиме такий підхід. Тому що альтернативою є хаос, - одноосібні рішення певних країн-членів, проблеми з протестами, блокуванням доріг, - все це не буде добрим для України, жодним чином. Особливо у ситуації, коли чорноморські порти України залишаються заблокованими", - наголосив Войцеховський.

Натомість він запропонував збільшити експорт так званими "коридорами солідарності ЄС".

"Таким чином транзитні спроможності для українського зерна можливо збільшити до 4,7 млн тонн на місяць", - зауважив єврокомісар.

Він додав, що ЄС запропонує сплачувати українським компаніям компенсацію за вартість транзиту зерна, щоб підтримати його цінову конкурентоспроможність на світовому ринку.

Print Friendly, PDF & Email