Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що знає деталі нового санкційного пакета проти країни-агресора Росії і що він “дуже жорсткий”. Про це він повідомив в інтерв’ю “РБК-Україна”, яке опублікували 12 травня.
За його словами, законопроєкт про нові санкції, автором якого є сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Грем, уже підготували. Він підкреслив, що ці санкції застосують тоді, коли стане очевидним те, що Росія відкинула будь-які запропоновані пропозиції про перемир’я.
“Він [пакет санкцій] дуже жорсткий, і він у разі застосування може бути скоординований із таким самим європейським, британським, канадським тощо пакетами, і це буде дійсно дуже боляче. Російська економіка не в тому стані, щоб ще переносити й нові санкції. Нові санкції посилять усі ці процеси”, – зазначив Єрмак.
Політик підкреслив, що Київ не вірить у те, що Росія погодиться на припинення вогню й не буде просто тягнути час, але Україна зобов’язана бути готовою почати справжній мирний процес.
Україна готова вести мирні переговори з нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним напряму, оскільки лише він ухвалює рішення відповідного рівня, вважає очільник ОП.
Єрмак також зазначив, що Україна готова до будь-яких форматів розмов.
“Ми не дамо Росії приводу звинуватити нас у зриві мирного процесу. І ми продовжимо наполягати: якщо Росія справді готова до переговорів, необхідно прийняти пропозиції США та європейських партнерів про всеосяжне 30-денне припинення вогню. Цю позицію чітко позначено, і ми неодноразово озвучували її у спілкуванні з партнерами”, – сказав він.
Глава Офісу президента наголосив, що в переговорах має брати участь Європа, оскільки Україна – це частина Європи і майбутній член ЄС.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну країни Заходу заморозили приблизно $300 млрд активів Центробанку РФ. Частину з них зберігають у країнах ЄС (вважають, що орієнтовно $190 млрд зберігають у депозитарії Euroclear у Бельгії), частину – у США.
24 квітня президент США Дональд Трамп сказав, що США чинять великий тиск на РФ для досягнення миру в Україні. Того самого дня американський президент висловив упевненість, що нелегітимний президент РФ Володимир Путін припинить на його вимогу завдавати по Україні ракетних ударів.
25 квітня The Wall Street Journal писала, що після тиску на Україну щодо мирної угоди між Києвом і Москвою Трамп нарешті побачив перешкоду в Росії, але ще не виявив особливої готовності змусити Кремль піти на поступки.
29 квітня глава Білого дому заявив, що дії РФ можуть змусити його бути прихильнішим до України. В інтерв’ю ABC News Трамп припустив, що глава Кремля хоче закінчити війну в Україні, але продовження російської агресії може свідчити про те, що “Путін дійсно трохи морочить йому голову” і, “можливо, він не хоче зупиняти війну”.
1 травня Грем заявив, що в Сенат США подали проєкт про “надпотужні” санкції проти РФ.
8 травня Трамп закликав Україну й Росію до 30-денного перемир’я у війні та пригрозив санкціями.
9 травня Reuters із посиланням на джерело у французькій дипломатії писало, що США спільно з європейськими союзниками закінчують роботу над пропозицією щодо 30-денного припинення вогню в Україні й у разі, якщо Росія відмовиться від перемир’я, запровадять проти неї нові санкції.