Президент України цього тижня здійснив так зване турне Європою, домовляючись з іноземними колегами про допомогу Україні у війні.

Президент підбив підсумки 352 дня широкомасштабної війни РФ проти України. У своєму відеозверненні він назвав останній тиждень важким, але дуже змістовним.

"Завершується вже п'ятий день цього тижня. У чомусь дуже складного тижня, але точно дуже змістовного. Хочу наголосити на кількох речах за підсумками цього тижня. Сьогодні провів чергове засідання Ставки. Це було насичене засідання. Докладно розглянули ситуацію на передовій, зокрема в Донецькій області - Бахмутський та інші гарячі напрямки. Важкі напрямки. Вже готуємося до нового Рамштайну і також про це говорили. Про нові опції в обороні, які мають відкрити для України разом із партнерами", - сказав Зеленський.
Також він зазначив, ще одна важлива подія цього тижня – дипломатичний марафон.

"Лондон, Париж, Брюссель - усюди я говорив у ці дні про те, як підсилити наших воїнів. Є дуже важливі домовленості, і ми отримали добрі сигнали. Це стосується як далекобійних ракет і танків, так і наступного рівня нашої співпраці - бойової авіації" , – каже глава держави.

Окремо він відзначив переговори та зустрічі у Брюсселі.

"Брюссель - засідання Європейської ради та наш спеціальний формат переговорів після засідання. Тепер наше спільне завдання - взяти все те, про що ми говорили і домовлялися, і трансформувати у конкретні постачання, конкретні документи, конкретні нові лінії співробітництва. Третє - Європейський парламент. Це було не просто моє звернення як президента України - це був символічний момент, певний ціннісний результат шляху, який ми пройшли у відносинах з Євросоюзом, і початок нового етапу, коли Україна в Європейському парламенті, в Європейській раді та інших інститутах Євросоюзу вже не гість. або партнер із ЄС. Коли Україна стає повноправною частиною Євросоюзу", - сказав гарант.

Зеленський також подякував нашим союзникам і партнерам - усім, хто нам допомагає. А також – українцям:

"Для мене завжди честь - представляти Україну, і я пишаюся нашим прекрасним і міцним народом. Я пишаюся українською сміливістю. Я пишаюся українською незламністю. Я пишаюся українською результативністю. Я пишаюся вами всіма - тими, хто воює і працює заради нашої держави, хто підтримує фронт і державу. Дякую всім вам!"

Print Friendly, PDF & Email