Колишній глава українського уряду і лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк під час свого перебування прем’єром мав жорсткий конфлікт з президентом Петром Порошенкоv. Про це він розповів в інтерв’ю «Фокусу».

«Вона (країна, – ред.) Живе по-іншому. Україна зразка 2013 року і Україна після подій 2014 го – це зовсім різні країни», – відповів Яценюк на запитання, чи стала Україна «жити по-новому» після перемоги Порошенко на виборах 2014 року.

На його думку, країну, насамперед, змінили російська військова агресія, захоплення території, економічний колапс, переддефолтний стан, відсутність армії, поліції та «постреволюційний синдром, коли населення вимагає від влади дуже швидких результатів».

«Чому Україна стала іншою? Тому що після цих викликів об’єдналася в єдину політичну націю. Ми стали згуртованішими, відчули, що таке цінність країни. Люди зрозуміли, що нації виживають тільки в державах і цю державу треба захищати. Я усвідомлював, що на посаді прем’єра треба обирати між власною політичною кар’єрою і долею держави. Обрав друге. Що стосується того, яка країна при президенті Порошенко, то не мені його судити», – заявив екс-прем’єр.

Неготовність давати оцінку Порошенку Яценюк пояснив «жорстким політичним конфліктом» з президентом в 2015-2016 роках, через що він не може бути об’єктивним у цьому питанні.

«Тому що я необ’єктивний. У Порошенка був жорсткий політичний конфлікт зі мною в 2015-2016 роках. Нам вдалося вийти з нього з найменшими втратами для президента, з великими політичними втратами для мене і практично з нульовими втратами для держави. Тому діяльність будь-якого політика оцінюється не соціологією. Оцінку дадуть вибори і історія», – пояснив він.

Також нагадаємо, Яценюк не побачив підстав для відставки Кабміну Володимира Гройсмана і пообіцяв захищати його від політичних нападок. За словами політика, він упевнений, що нинішній уряд повинен піти у відставку вже після проведення парламентських виборів: «Я не бачу таких умов і підстав (для зміни уряду – Ред.). І я буду захищати Кабмін від брудної політичної боротьби і політичних нападок, не дам можливості повторити з цим урядом те, що робили зі мною».

На його думку, це «нонсенс», коли фракція БПП, яка брала участь у формуванні уряду, є єдиною фракцією, яка потребує звіту Кабміну. «Це повторення класичного сценарію дворічної давності. Тоді все розвивалося один в один: давайте отримаємо звіт, а потім будемо збирати голоси про відставку уряду», — заявив він.

На його думку, вимога звіту в даному випадку може бути «політичною інтригою». Яценюк додав, що мав з цього приводу розмову з президентом України Петром Порошенко і закликав його дати уряду можливість працювати, «в тому числі і для забезпечення шансів на перемогу» чинного глави держави на наступних виборах.

Нагадаємо, 18 квітня комітет Верховної Ради з питань економічної політики мав заслухати доповідь про результати роботи уряду за 2017 рік. Однак пізніше доповідь перенесли на 20 червня. Після розгляду в комітеті звіт повинна розглянути Верховна Рада і затвердити або відхилити його. В останньому випадку можлива відставка уряду Володимира Гройсмана.

Арсеній Яценюк очолював Кабінет міністрів з 27 лютого 2014 року по 14 квітня 2016 року. Петро Порошенко був обраний президентом України в травні 2014 року.

Print Friendly, PDF & Email